In de zomer wordt theaterbalkon verstevigd - Update 2

Na een melding van het publiek over mogelijke beweging van het theaterbalkon van de Stadsgehoorzaal, is door de gemeente Vlaardingen direct de veiligheid onderzocht. Woensdag is het balkon opengemaakt en geïnspecteerd. De constructeur heeft vastgesteld dat het belangrijk is dat er een aantal aanpassingen worden gedaan. Dat plan wordt nu gemaakt. Deze zomer worden de aanpassingen uit het plan uitgevoerd, zodat het balkon snel weer maximaal gebruikt kan worden. Tot die tijd blijft het balkon gesloten.

Vorige week hebben bezoekers hun zorgen geuit na het bijwonen van een uitverkochte voorstelling. In hun beleving zat er beweging in het balkon. Alhoewel dit gebruikelijk is, nam de Stadsgehoorzaal de melding serieus en heeft de gemeente Vlaardingen als gebouweigenaar de huidige staat van het balkon laten onderzoeken. Deze week was ook de inspectie aan de draagconstructie van het balkon, waarvoor het plafond open moest. Er was te zien dat zowel de aanhechtingen, als de houten constructie aandacht nodig hebben om aan de gewenste eisen te voldoen. Hiervoor wordt momenteel een plan van aanpak voor opgesteld. Deze aanpassingen kunnen in de zomer uitgevoerd worden. Gelukkig kunnen de 512 overige stoelen met een gerust hart gebruikt worden voor het genieten van de vele voorstellingen, congressen, concerten, bijeenkomsten en evenementen.

Dankbaar
Theaterdirecteur Renske Verbeek is met haar team flink in de weer. “Gelukkig kunnen de bijna honderd voorstellingen en evenementen tot aan de zomer gewoon doorgaan. Met de meeste artiesten en huurders hebben we een oplossing gevonden. Slechts vier voorstellingen zijn verplaatst naar na de zomer en voor twee evenementen zoeken we nu nog de beste oplossing. Verbeek is dankbaar voor de melding van het publiek en het snelle schakelen van de gemeente. “Dat we een geweldig seizoen hebben, met een recordaantal aan volle zalen, dat krijgt wel even een tik”. Gelukkig zijn de reacties van het publiek, artiesten, bedrijven, scholen en verenigingen heel warm en betrokken. “En het theaterteam, wow, die zijn geweldig aan het schakelen met elkaar.” zegt Verbeek trots. “De gemeente kan na het ontvangen van het plan van aanpak van de constructeur meteen aan de slag. Deze zomer wordt er alles aan gedaan, zodat na de zomer iedereen ook weer op het balkon kan komen genieten!”

Deze voorstellingen zijn verplaatst naar een nieuwe datum:
 
  • vrijdag 7 februari, The Fortunate Sons. Nieuwe datum: wo 4 feb 2026
  • donderdag 20 maart - Pieter Derks. Nieuwe datum: do 20 nov 2025
  • vrijdag 30 mei, Guido Weijers. Nieuwe datum: wo 5 nov 2025
  • vrijdag 6 juni, Kor Hoebe. Nieuwe datum: vr 24 okt 2025
     
Deze voorstellingen gaan gelukkig gewoon door:
 
  • Alle voorstellingen in de Harmonie (Kleine Zaal)
  • vrijdag 14 februari - Ashton Brothers
  • zaterdag 15 februari - Ashton Brothers
  • vrijdag 21 februari - Coach - Arnout van den Bossche
  • zondag 23 februari - Oh Buurman, Wat Doet U Nu?
  • woensdag 26 februari - De Gorgels
  • donderdag 27 februari - Vuile Huichelaar
  • donderdag 6 maart - Eiffel
  • zaterdag 8 maart - Oxygen
  • zondag 9 maart - Comedy & Iftar
  • dinsdag 11 maart - Cultuurschatten voor basisscholen
  • zaterdag 15 maart - Iris Rulkens
  • zondag 16 maart - Brandweerman Sam (2+)
  • zondag 23 maart - De Grote Slijm Musical (6+)
  • dinsdag 25 maart - De Aanslag
  • vrijdag 28 maart - ISH Dance Collective
  • woensdag 2 april - Nieuwe Buren
  • zaterdag 5 april - Jandino
  • zondag 6 april - Monique Smit (3+)
  • zaterdag 12 april - Klaas van der Eerden
  • zondag 13 april - NEEhoorn (7+)
  • donderdag 17 april - Sara Kroos
  • vrijdag 18 april - Evergreen Top1000
  • zaterdag 19 april - Veldhuis & Kemper
  • donderdag 8 mei - Holland Dance On Tour
  • zaterdag 10 mei - The Kik
  • donderdag 15 mei - Peter Heerschop & Viggo Waas
  • vrijdag 16 mei - Slagerij van Kampen
  • vrijdag 23 mei - Yentl en de Boer
  • zondag 25 mei - Ernst, Bobbie En De Rest
  • donderdag 5 juni - Het Groot Niet Te Vermijden
  • vrijdag 13 juni - Vlaardings Musical Gezelschap
  • zaterdag 14 juni - Vlaardings Musical Gezelschap    
  • zondag 15 juni - Vlaardings Musical Gezelschap  
     
Deze voorstellingen gaan hopelijk door, we zoeken momenteel een oplossing. We nemen z.s.m. contact op met het publiek en werken deze lijst steeds bij:
 
  • zaterdag 17 mei - Jawad Es Soufi